Alışveriş Sepetiniz

Tolga Güzelgün
Tolga Güzelgün
Senaryo Eğitmeni

1981 yılında Konya'nın Ereğli ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Konya Ereğli'de tamamladıktan sonra Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünden ‘'Onur Öğrencisi'' olarak mezun oldu.

 

Üniversite eğitimine devam ederken üniversitenin Dijital Kurgu Atölyesi'nde 2 yıl Kurgucu olarak çalıştı. Aynı zamanda okuduğu üniversitenin çeşitli projelerinde hem Görüntü Yönetmeni hem de Kurgucu olarak yer aldı.

 

2011'de yapım şirketlerinde Prodüksiyon Asistanı olarak işe başladı. Çalışma hayatında birçok reklam ve sinema filmi projelerinde Reji, Kamera Asistanlığı, Prodüksiyon Asistanlığı, Kurgu, Görüntü Yönetmenliği ve Senaristlik yaptı.

 

2012 Yılında Derviş Zaim'le çalıştığı prodüksiyon şirketiyle tanışma fırsatı buldu ve Derviş Zaim'in ‘'Rüya'' filminde asistanlık yaptı.

 

Sektörde çalışırken kendi yerini arayan Tolga Güzelgün sektör içerisinde birçok alanda çalıştıktan sonra kendini en iyi ifade edecek alanın Senaryo Yazarlığı olduğunu keşfetti.

 

Senaryo yazarlığı alanına odaklanarak Senarist ve Senaryo danışmanı olarak çalışmaya başladı.

 

Çalıştığı yönetmenlerden Yönetmenlik ve Senaryo konusunda destek almaya da devam eden Tolga Güzelgün, sektörde kazandığı birçok deneyimi eğitim sektörüne aktarmayı düşünerek Kısa Film ve Senaryo Yazarlığı atölyelerinde dersler vermeye başladı.

 

Animo Akademi'de düzenleyeceği Sinema ve  Senaryo üzerine gerçekleştireceği atölyeler ile hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkesle tecrübelerini paylaşmaya devam edecektir.