Alışveriş Sepetiniz

Tolga Cuğ
Tolga Cuğ
Eğitmen/ Üstün Zekalılar
Dans - Sahne Sanatları

İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Üstün Zekalılar Öğretmenliği Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. Daha lisansını bitirmeden Milli Eğitim Bakanlığı Proje İlkokulu olan Beyazıd Ford Otosan İlk Öğretim Okulu'nda ve Türkiye Üstün Zekalılar Vakfı'nda üstün zekalı ve potansiyelli çocuklar üzerine gözlemci eğitmen olarak çalışıp öğrenci gelişimlerini takip etti.

Tüzyev Mozaik Eğitim Kurumlarında "Yaz ve Kış Okulu Zenginleştirme Programı" kapsamında Yaratıcı ve Eleştirel Düşünme Eğitmenliği yaptı.

Bilgi Üniversitesi- Özyeğin- Tüzyev iş birliği ile yürütülen yaz okulu programında "Future Problem Solving" ve "Creative Problem Solving"  alanlarında dersler verdi.

2014 yılında  Torrance Center for Creativity and Talent Developent, Torrance Yaratıcı Düşünme Testinin Şekilsel Düşünme sertifikasını aldı. Öğrencilere uyguladığı test sonucunda yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik birebir ve küçük gruplarla  etkinlik çalışmalarını yürüttü.

2015 Yılında Yrd. Doç. Dr. Ayça Konik Köksal danışmanlığında Üstün Zekalı Çocukların Aileleri Bilinçlendirmek için "Ton Farkı" Topluma Hizmet Bülteni Projesi'nde görev aldı.

2016 Yılında Ayna PD - Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezinde  Çocukların Dikkat ve Öğrenme Problemleriyle Çalışan Uzmanlara Yönelik Eğitim Programına katılıp bu alanda sıkıntılar yaşayan hem üstün hem de normal potansiyelli çocuklarla birebir olarak çalıştı.

2017 Yılında İstanbul Aydın Çocuk Üniversitesi Veli Eğitimi Programı kapsamında Üstün ve Özel Yetenekli Çocukların Yaratıcılığının Geliştirilmesi konulu semineri verdi.

Eğitim alanında 6 yılı aşkın süredir  hem üstün hem de normal zekalı çocuklarda duygusal, sosyal ve akademik gelişimlerini destekleyen kendi oluşturduğu kişiye özgü eğitimi içeren mentörlük programını yürütmektedir.

İlk lisansını bitirdikten sonra sanat ve dansa olan merakını profesyonel bir şekilde devam ettirmek istediğinden İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Bölümünün Yetenek Sınavlarına girdi ve ilk 3 kişi arasına girip tam burslu olarak bölümü kazandı. Bölümde modern dans, tiyatro/oyunculuk, yönetmenlik, bedensel farkındalık (Somatik Dialog), yaratıcılık-beden, performans sanatı  alanlarında dersler aldı.

Bilgi Üniversitesi Öğrenci Destek Merkezi İşbirliği ile pandemi dönemi iyileşme süreci kapsamında 6 Haftalık "Durma Dans Et" Sosyal Sorumluluk Projesini tasarladı ve dans eğitmeni olarak projeyi yürüttü.

Yurtiçi  ve yurtdışından birçok koreograftan hiphop. jazzfunk, dancehall stillerinde eğitimler alarak 5 yıldır dansını geliştirmeye devam etmektedir. 3 yıl kadar "DansFabrika Team" de dansçı olarak çeşitli festival ve organizasyonlarda sahneye çıktı. Şuan bireysel ve küçük gruplarla dans etmek isteyen her yaştan bireylere dans dersleri veriyor.

Bu yıl Performistanbul & Bilgi üniversitesi işbirliği ile kendi tasarladığı "Tahterevalli" uzun süreli performansını gerçekleştirdi.  Metafor Festivali'nde  "Neden Yargıladın Beni?" performansına yönetmenlik yaptı.  Amsterdam Oerol Fest ve Fringe Fest işbirliği ile yürütülen Pan/Catwalk projesine Türk Erkek Performansçı olarak katılım sağladı.

Animo Akademi'de hem öğrenci mentörlüğü, hem de sanat-dans alanlarında çeşitli atölye ve dersler yürütmektedir.