Alışveriş Sepetiniz

Ayşim Topuzlu İncesulu
Ayşim Topuzlu İncesulu
Çocuk Gelişimi Uzmanı
Psikolojik Danışman

1959 yılında Ankara'da  doğdu.   

İlkokul ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji'ınde okudu, 1976 yılında mezun oldu.

1980 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında Lisansını tamamladı.

1983 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi  Eğitim Fakültesi'nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik üzerine  Yüksek lisans yaptı.

 

Çeşitli kurumlarda uzman olarak görev yaptıktan sonra 1983 yılında  Okul Öncesi Eğitimi vermek üzere  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Ayışığı Anaokulu'nu kurdu ve 2013 yılında devredene kadar Müdürlüğünü yaptı.

2000 yılında ise çocuklar, gençler ve yetişkinler için Ayışığı kurumu içinde, bireysel gelişim, eğitim ve psikolojik danışma merkezini  hayata geçirdi. 

2008-2012 yılları arasında  Çekmeköy'de ikinci şubesini açtı

 

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği'nde 3 dönem Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.  Aynı zamanda Okul Öncesi Komisyonu Başkanlığı görevini üstlendi. Görevi süresince Uluslararası Eğitim Sempozyumlarının düzenleyen kurulda aktif görev aldı, uzman olarak panellere katıldı ve yönetti.

 

Çeşitli kurum ve kuruluşların daveti üzerine, yetişkinler  ve anne babalar  için seminer verdi, danışma ve rehberlik çalışmalarını yürüttü.

 

30. Eğitim yılını tamamlayan Ayışığı Anaokulu'nu, isim hakkını kendinde kalması koşuluyla, ekibiyle birlikte 2013 Temmuz ayı itibarı ile; "Helen Doron Türkiye" grubuna Masterfranchise Anaokulu olarak devretti ve Mayıs 2014 tarihine kadar  anaokulunun müdürlüğünü ve tüm grubun Akademik Direktörlüğünü  üstlendi.

 

2014 Ağustos  ayında;  çocuk,  oyun, gelişim ve danışmanlık  merkezi olarak yapılandırdığı  ve kadın girişimciler için franchise verilmek üzere düzenlenen ve bir yıl model uygulaması gerçekleştirilen " Play library-Oyun Kütüphanesi" yaklaşımını hayata geçirdi.

2015 yılında   Nuhun  Gemisi Aile Danışma Merkezinin kuruluşunda yer aldı. Halen Müdürlüğünü yürütüyor ve Gelişim Uzmanı, Psikolojik Danışman ve Rehber olarak  terapi seanslarını yürütüyor.  Anne babalara yönelik seminerler düzenliyor.

 

Çeşitli kurum ve kuruluşların çalışanlarına yönelik;  çalışma hayatı ve  anne baba çocuk  üçgeninde   iletişim - problem çözme yöntemleri, bireysel gelişim taramaları, aile-çocuk-okul ile ilgili akademik başarı ve durum değerlendirmeleri yapıyor. Aile ve eğitici eğitimi ile ilgili çeşitli seminer ve atölyeler düzenliyor.

 

2017 yılı bahar döneminden itibaren Üsküdar Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi, Bilgi Üniversitesi ve Kent Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak ders veriyor.

 

Evli ve 2 çocuk annesi olan Ayşim İncesulu'nun çeşitli dergilerde makaleleri, Okul Öncesi Eğitimi alanında program ve uygulama kitapları, çeşitli sempozyum ve kongrelerde  sunduğu bildirileri, MEB ve çeşitli kurumlardan aldığı teşekkür ve takdir belgeleri bulunmaktadır.

 

Engin deneyimlerini ve bilgi birikimini  Animo Akademi'de yaptığı çalışmalar ve düzenlediği bireysel ve grup aktiviteleriyle her yaştan bireyle paylaşıyor.