Alışveriş Sepetiniz

Mehmet Emin Barsbey
Mehmet Emin Barsbey
Go Master

2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu kurucusudur.

Go ve Strateji Derneği kurucu başkanıdır. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası'nda Türkiye'yi temsil etmiş, 51. ve 52. Avrupa Go Kongreleri ile 21. ABD Go Kongresi'ne katılmıştır. Bir dönem Go Dergisi editörlüğünü ve Açık Radyo'da zeka ve şans oyunları üstüne yayınlanan Oyun İçinde Oyun programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmüştür. Betül Kanbolat ile birlikte Beta Kids Yayınları'ndan yayınlanan Go Go İgo çocuk hikaye kitabının yazarlığını üstlenmiştir.

 

Go ile ilgili çeşitli tanıtım ve turnuva organizasyonlarında yer alırken, Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go hakemi olarak 7 yıl boyunca Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda başhakem olarak görev almıştır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı'nda başlayan ve halen üstün potansiyelli çocukların da yoğun ilgi ve katılımıyla devam ettiği çocuk atölyelerinin yanı sıra yetişkin atölyelerine İstanbul Go Okulu ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği(BÜMED) bünyesinde devam etmektedir. Aynı zamanda kurumlar ve bireyler için çocuklara ve yetişkinlere yönelik kişisel gelişim ve eğitim atölyeleri organize etmektedir.

 

Mehmet Emin Barsbey'in Go ve oyun üzerine yazdığı yazılar Türk Beyin Takımı'nın Akıl Oyunları Dergisi'nde, Türkiye Zeka Vakfı'nın Oyun dergisinde, Habertürk editoryal sayfalarında ve Go Dergisi'nde yer almış, çeşitli mecralarda röportaj ve yazıları yayınlanmıştır. Türkiye Go Oyuncuları Derneği'nde İstanbul temsilcisi ve denetleme kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuş ve İstanbul Go Oyuncuları Derneği kurucuları arasında yer almıştır.

 

Mehmet Emin Barsbey üniversite yıllarında özellikle öğrenci temsili üzerinde çalışmış, Öğrenci Konseyi başkanlığını yürütmüş ve Türkiye'yi Avrupa Öğrenci Kongresi'nde temsil etmiştir. İstanbul Go Okulu'nu kurmadan önce Outdoortv‘de ve çeşitli yayın kurumlarında editörlük yapmıştır. İFSAK'ta sinema atölyelerine katılmış ve kısa film çalışmalarında görev almıştır. RNA Değişim Yönetimi‘yle işbirliği içinde çalışmakta Strateji, Sun Tzu, Değişim Yönetimi ve Sosyal Medya gibi alanlarda da çalışmalar yürütmektedir.

 

Yaratıcı işlerini ve Go atölye çalışmalarını Animo Akademi'de sürdürmektedir.