Alışveriş Sepetiniz

Mehmet Rodi Arslan
Mehmet Rodi Arslan
Yönetmen

22 Şubat 1989, Adana doğumlu. İlköğretim ve lise eğitimini Adana'da tamamladı. Sinemacı olmak hayaliyle 2009 yılında mühendislik eğitimini yarıda bıraktı. 2010 yılında "Geniş Aile" adlı TV dizisinde Ömer Uğur'un, 2011 yılında Sundance Film Festivalinde Jüri Özel Ödülünü kazanan "Can" adlı sinema filminde Raşit Çelikezer'in asistanlığını yaptı.

 

Lisans eğitimi devam ederken, çektiği kısa filmler ve belgeseller çeşitli festivallerde gösterildi. 2013 yılında çektiği "Uçurtma" adlı kısa filmi, festival gösterimlerinin yanı sıra iki ödül aldı. Aynı zamanda "Türk Sinemasında Seriyaller Dönemi ve Metinlerarasılık" konusu üzerine de çalışmalar yaptı.

 

2014 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Sinema ve Televizyon mezun olduktan sonra reklam ağırlıklı çeşitli işlerde asistanlık yaparken, kendi işlerine de ağırlık vererek, 2016 yılında ilk profesyonel işi olan filmini, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün şampiyonluğu için çekti.

 

2018 yılından itibaren reklam yönetmeni olarak, aralarında Vodafone, Doritos, Turkcell, Dimes, Facebook gibi büyük şirketlerin de bulunduğu markaların reklam filmlerini çekmeye başladı.

 

Profesyonel işlerinin yanı sıra kendi çalışmalarına da 2019 yılında ağırlık vermeye başlayan Mehmet Rodi Arslan, kendi yazdığı filmlerinin pre-prodüksiyon aşamasındadır.

 

Animo Akademi'de kısa film, mobil fotoğrafçılık gibi atölyeler ile birlikte sosyal medya okur-yazarlığı eğitimleri veriyor.