Alışveriş Sepetiniz

Caner Özbakır
Caner Özbakır
Matematik Mühendisi, Sosyoloji Uzmanı, Satranç Master, Psikanalist

Bakırköy Anadolu Lisesi mezuniyetinin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversitede Satranç Kulübü Başkanlığı ve ardından da Kulüpler Birliği Başkanlığı yaptı.

 

-Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisansı, tezini "Psikanalitik Olarak İncelenmiş Narsisizmin Sosyolojik Kaynakları" konusunda tamamladı.

 

-Marmara Üniversitesi Yönetim Psikolojisi Yüksek Lisansını ise, ders dönemini -A- ortalama ile tamamladıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle tez döneminde bıraktı. Bir öğrenci affı bekliyor tezini teslim etmek ve mezuniyet belgesi almak için.

 

IPA(Uluslararası Psikanaliz Birliği)'nın Türkiye'de iki çalışma grubu var, farklı kuramsal yollar tercih ettikleri için bölünmüşler. İlki "Psikeİstanbul" ikincisi İPD(İstanbul Psikanaliz Derneği). Her iki kurumun da psikanaliz seminerleri eğitimine katılıp tamamladı. 

 

Türk Satranç Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra Uluslararası İstanbul Satranç Festivali Organizasyon Koordinatörüdür.

 

Türk Satranç Vakfı tarafından verilmiş satranç eğitmenliği sertifikası ve İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından verilmiş "Oyun Terapisti" sertifikası bulunmaktadır.

 

Animo Akademi bünyesinde zengin bilgi birikiminin ışığında yöntemi ve patenti tamamen kendisine ait olan PSİKO SATRANÇ atölyeleri başta olmak üzere, Matematik Atölyeleri düzenlemekte ayrıca Psikanaliz Seminerleri gerçekleştirmektedir.